Categorie archief: Sleutelvrouwen bijeenkomsten

Sleutelvrouwenbijeenkomst 22 mei 2025

De eerste sleutelvrouwenbijeenkomst van dit jaar vond plaats op 22 mei. We waren te gast in het VrouwKindCentrum (VKC) de Spiegeling aan de Langegracht in Leiden. Sprekers deze avond waren Mieke Kirkels en Janny Dierx.

Mieke werd in 1976 de eerste betaalde ombudsvrouw in Den Haag. Ze begon haar verhaal met haar voorgeschiedenis dat uiteindelijk leidde naar haar baan als ombudsvrouw. Zij zette zich in voor gelijke rechten voor en behandeling van klachten over discriminatie van vrouwen op de arbeidsmarkt. Omdat er veel werk aan de winkel was, werd er een tweede en uiteindelijk een derde ombudsvrouw aangenomen. Deze laatste, destijds pasafgestudeerde jurist, was Janny Dierx.

Na een pauze en de verkoop van boeken, geschonken door Mieke aan het Vrouwennetwerk, kreeg Janny het woord. Ook zij heeft met veel plezier als ombudsvrouw gewerkt.

Uit beide verhalen kwam naar voren dat de ombudsvrouwen strijdlustig waren en vaak de politiek probeerde te bewegen door de pers te betrekken bij zaken waarvoor zij opkwamen. Menig krantenartikel heeft ertoe geleid dat de ombudsvrouwen aan tafel kwamen te zitten bij beleidsmakers, ministers en diverse overheidscommissies. Janny sloot de avond af met enkele voorbeelden uit haar huidige werk als mediator in strafzaken omtrent partnergeweld.

Het was een mooie avond waarin we een kijkje in de keuken konden hebben van hoe deze Ombudsvrouwenveel voor elkaar kregen, waar vrouwen nu de vruchten van plukken. Dankzij de boeiende verhalen van beide dames en de inbreng van de aanwezige sleutelvrouwen, ging iedereen geïnspireerd en met stof tot nadenken naar huis.

Sleutelvrouwenbijeenkomst Maandag 18 september 2023

Locatie: Rosa Manus, Opaalstraat 302, Leiden
Tijd : van 19.30 – 21.30 uur

Graag nodigen we jullie uit voor de Sleutelvrouwenbijeenkomst op maandag 18 september 2023. Deze bijeenkomst is onder meer een voorbereiding op de viering van Internationale Vrouwendag 2024 in Leiden, met het thema:

‘Vrijheid!’

“Take the shackles of my feet”

Deze bijeenkomst krijgt Keti Koti speciale aandacht, vanwege de 150 jarige herdenking van de afschaffing van de slavernij. Te gast zijn in het Rosa Manus huis geeft het thema “Vrijheid” een extra actuele betekenis.

“Vrouwen, verbreek de ketenen van het heden en verleden! ”

Vrijheid, een heel belangrijk woord, en op vele manieren in te vullen. We gaan uitwisselen wat Vrijheid kan betekenen, met name voor vrouwen, om te kijken hoe we dat inhoud kunnen geven op de Vrouwendag 2024.

Programma

  • Welkom en programma
  • Kort voorstelrondje V
  • rouwen netwerk Leiden e.o.; Hanneke de Winter
  • Rosa Manus; Paula van den Boom
  • Keti koti; Jacintha Groen
  • Vrouwendag 2024; Thema ‘Vrijheid”
  • Afsluiting

Aanmelden is verplicht; info@vrouwennetwerkleiden.nl
– uiterlijk zaterdag 16 september, max. 35 deelneemsters